LNAK Sabiedrisko attiecību nozare aicina demonstrēt, ziedot, un uzrunāt, lai gūtu lielāku atbalstu Ukrainai

 

LNAK aicina demonstrētziedot, un uzrunāt, lai gūtu lielāku atbalstu Ukrainai

Latviešu Nacionālā Apvienība Kanadā (LNAK) turpina atbalstīt Ukrainas cīņu atgūt savu territoriju pēc Krievijas uzbrukuma. Vairākus mēnešus LNAK mājas lapā atrodas izsmeļoša informācija par krīzi. Lai izvērstu darbību plašāk, agrāk sauktajā LNAK Polītiskā nozare ir ar jaunu nosaukumu, un ar trīsvirzienu pieeju atsākusi strādāt ar konkrētiem plāniem, lai gūtu lielāku atbalstu Ukrainai no Kanādas valdības.

LNAK valdes nozare, kuru daudzus gadus sauca par polītisko nozari tagad turpina to pašu darbu zem Sabiedrisko attiecību rubrikas. Angliski nozare saucas “Public affairs”, jo darba lauks ir informēt valdību un mēdijus par Latvijas valsts drošības jautājumiem ieskaitot uzbrukumu Ukrainai.

Pirmkārt gribam mudināt atbalstīt un piedalīties demonstrācijās, ko rīko Ukraiņu Kongress Kanādā (UCC). Kopš kara sākuma pirms nepilna gada bija ļoti laba atsaucība no latviešiem vairākos centros Kanādā. Nepārspīlējot, jāsaka, ka latvieši bija otrā lielākā grupa aiz pašiem ukraiņiem daudzās demonstrācijās. Tas ir apsveicami un ir jācenšas piedalīties vēl lielākā skaitā uz priekšu. Ir svarīgi, ka skaits turas un pat pieaug jo valdība cītīgi novēro jebkādas maiņas. Kanādas atbalsts ir manāms, jo tā ierindojas 4. vietā Kīles Institūta veidotā pasaules valstu sarakstā. Kanādas atbalsts ir manāms, jo tā ierindojas 4. vietā Kīles Institūta veidotā pasaules valstu sarakstā.  Bet bagātā Kanāda militāram atbalstam novēlējusi tikai nedaudz vairāk kā vienu miljardu eiro. Turpretī Latvija un Igaunija katra ir sniegusi palīdzību trešdaļa miljarda eiro vērtībā.  Latvija ir nodrošinājusi Ukrainai vairāk nekā 1% apmērā no Latvijas iekšzemes kopprodukta. Ir jāturpina prasīt atbalstu Ukrainai, vai tas būtu financiāls, vai humanitārā palīdzība, bet iznākums balstās uz militāriem spēkiem kaujas laukā.

Ukraiņu kongress kara gada dienā 24. februāri rīko plašu demontrāciju tīklu pa visu Kanādu – apmēram 20 pilsētās. Apskatiet UCC mājaslapu www.ucc.ca, lai sameklētu informāciju par norisi savā pilsētā. Toronto sākums pl. 18:30 Dundas Square, kam sekos gājiens uz Nathan Phillips Square. Lūdzu ņemiet līdzi sarkanbaltsarkanos karogus!

Vairākas organizācijas un indivīdi ir ziedojuši dažādiem projektiem Ukrainā. Kad iesākās karš, ziedojumu netrūka, bet iesaistītās organizācijas tagad sūdzas, ka ir ievērojams kritiens naudas plūsmē. LNAK aicina ikkatru pēc savām spējām ziedot lielu vai mazāku summu, jo ir pienācis kritisks brīdis, lai noturētu iesākto ieņemto territoriju atbrīvošanu no Putina un Prigozīna okupantiem. Arvien turpinās krievu artilērijas apšaude civīliedzīvotājiem ar daudziem ievainotiem un nogalinātiem. LNAK mājas lapā atrodamas vairākas uzticamas organizācijas, kuras veic teicamu darbu izpostītā Ukrainā.

Trešais veids kā palīdzēt Ukrainai ir tiešais kontakts ar savu ievēlēto deputātu.

Nozare lūdz, lai latvieši Kanādā un viņu draugi un radi uzrunā kādu polītiķi, vienalga vai tas būtu parastais deputāts, vai pieder vienā no opozīcijas partijām vai ir ministrs jeb arī Kanādas premjers, jo postenis nav svarīgākais. Jācenšas kontaktēt jebkurā veidā, lai deputāts iepazīstas ar vēlētāja uzskatiem. To dara daudzi katru dienu un deputātu birojos darbinieki saskaita, cik daudzi izsakās par kādu jautājumu. Svarīgais ir uzņemt kontaktu, vai tas būtu rakstot vēstuli, sūtot epastu, zvanot vai apmeklējot biroju. Ko teikt un kā teikt ir katra cilvēka izvēle, bet LNAK mājas lapā ir piemēri, kā iesākt sarunu, epastu vai vēstuli.

Mūsu mērķi Kanādā vai Latvijā ir tie paši. Meklējam vēl lielāku atbalstu Ukrainai militārām vajadzībam, lai karš Ukrainā nepaplašinātos uz Eiropu, jo Krievija cer, ka rietumvalstis zaudēs interesi un ka atbalsts Ukrainai lēnām saruks. Cita ceļa nav, lai nodrošinātu Ukrainas neatkārību un Latvijas ilgtermiņa drošību.

Demonstrēt, ziedot un uzrunāt ir pieņemtie veidi, kā virzīt polītisko domu demokrātiskā sabiedrībā. Katrs var atrast sev vispiemērotāko, bet katrs varam būt vēstnesis Latvijai, Ukrainai un Eiropai.

Alberts Upeslācis
Sabiedrisko attiecību nozare