Kanādas latvieši stāvēs ar Ukrainu lielā demonstrācijā, atzīmējot pretestības 365 dienas

LNAK lūdz parādīt savu atbalstu ukraiņu veiksmīgai cīņai pret krievijas nežēlīgo agresiju, piedaloties demonstrācijā piektdien, 24. februāri visā Kanādā vismaz 15 pilsētās. Pasākumus organizē Ukraiņu kongress. Toronto demonstrācijas sākums pl. 18.30 Yonge – Dundas Square, kam sekos gājiens uz Toronto pilsētas valdes namu ar Latvijas karogiem!

Dažs labs saka, ko tad es viens varu mainīt? Esmu viens un pretinieku ir daudz. Pasaules reakcija uz negaidīto uzbrukumu Ukrainā tieši parāda pretējo. Tūkstošiem cilvēku, izkaisīti pa daždažādām valstīm, ir demonstrējuši savu nostāju pret krievijas mežonīgo agresiju.

Tīk pat zīmīgs ir nepiedodamais klusums no krievu tautas diasporas, kuri apmetušies ārpus savas tēvu zemes vai dzimtenes. Atrodoties brīvībā, viņi nav izmantojuši savas tiesības brīvi izteikties. Pretstatā ir Irānas diaspora, kuri ir dedzīgi izgājuši ielās, lai parrādītu, ka ir sadzirdējuši savu māsu un brāļu izmisīgos saucienus pēc brīvības.

Pasaules sabiedriskā doma un arī Kanādā visumā ir nostājusies Ukrainas pusē. Ziņas par katru demonstrāciju nonāk Otavas Parlamenta ēkas kuluāros. Valdība ir dzirdējusi mūsu vēlmes un pratusi saskaitīt, cik ukraiņi un viņu pēcteči piedalās vēlēšanās. Vairākas paaudzes ukraiņi ieceļoja Kanādā, pirms ieradās latvieši Otram pasaules karam beidzoties. Viņi un citi ar austumeiropas saknēm ir vērā ņemams skaits. Ar visu to ir pretestība pastiprinātam atbalstam Ukrainai.

Īstie pretinieki Ukrainas karā ir vienaldzība, bailes un polītiskā pārliecība. Daudzi kanādieši uzskata, ka Eiropa ir tālu no šejienes un viņu problēmas nav mūsējās. Kanādai ir līguma saistības ar NATO, kas liek mums piedalīties Eiropā. Arī maz no publikas atceras, ka krievija ir ļoti agresīvi izteikusies, ka vēlas ieņemt territoriju pie Ziemeļpola, kas robežojas ar Kanādu.

Dažiem bailes no krievijas draudiem arī rezonē. Pēdējā gadā ir saņēmti vairāki draudi, kas visumā nav devuši nekādu rezultātu krievijai. Par gāzes un naftas nogriešanu, par draudiem pārņemt Černobīlas ātomspēkstaciju, ka vairs neļaus graudus eksportēt no Ukrainas un ka neizslēdz ātomieroču pielietošanu. Visi draudi ir palikuši tikai tukši vārdi, kas cenšas uzturēt ilūziju parastos cilvēkos krievijā, ka viņi dzīvo svarīgā valstī, no kā visi baidas.

Vairākas trimdas latviešu paaudzes ir piedalījušies demonstrācijās, kad Latvija bija okupēta. Pašlaik cenšamies novērst Ukrainas okupāciju, kas radītu jaunus draudus visai Eiropāi, arī Latvijai. Būsim vienoti, stāvot ar Ukrainu. Piedalīsimes, lai katrs būtu viena balss vairāk starp desmitiem tūkstošiem citām balsīm ne tikai Kanadā un Latvijā, bet visā pasaulē!

Nobeigumā Latvijas Republikas Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča teiktais: “Eiropā plosās karš. Mūsu morālā un polītiskā izvēle ir skaidra – tas ir atbalsts Ukrainai līdz tās galīgai uzvarai. Tikai tā var panākt ilgstošu mieru Eiropā un nostiprināt mūsu valsts drošību”.

Ukrainas atbalsta demonstrācijas norisi savā pilsētā meklējiet UCC mājaslapā www.ucc.ca. Ja gadījumā tur to nevarat atrast, rakstiet e-pastu: nationaloffice@ucc.ca.

Redzēsimies demonstrācijā(s) 24. februārī!

Alberts Upeslācis
Sabiedrisko attiecību nozare

2023 02 injured Ukrainian