Sakarā ar Eiropas parlamenta vēlēšanām, LNAK aicina uz trim informatīviem semināriem 6. aprīlī, 27. aprīlī un 4. maijā.

Seminārus sniegs Eiropas kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš, lai palīdzētu Kanādas latviešiem kļūt par labi informētiem balsotājiem. Eiropas kustība Latvijā ir nevalstiska organizācija, kura pārstav Latvijas intereses Eiropas Savienībā un vairo apziņu par Eiropu Latvijā. Šajos semināros paredzēts iepazīties ar Eiropas Parlamenta jēgu un darbību, kandidātu sarakstiem un vēlēšanu procesu.

Visi Latvijas pilsoņi ir arī Eiropas pilsoņi, un norises Eiropas parlamentā būtiski iespaido Latviju. Arī Kanādā dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem ir tiesības piedalīties šajās vēlēšanās un palīdzēt ievēlēt Latvijai labvēlīgus deputātus.

Semināros apskatīs sekojošās tēmas:

Sestdien, 6. aprīlī, plkst. 11:30 ET “Kāpēc Eiropas Savienība ir svarīga Latvijai un kāpēc ir jābalso”

Sestdien, 27. aprīlī, plkst. 11:30 ET “Eiropas Savienības politiskā ainava un personības”

Sestdien, 4. maijā, plkst. 14:00 ET “Partijas un kandidāti; balsošanas process”

Visi semināri notiks onlainā Zoom platformā. Pirmais seminārs 6. aprīlī notiks LNAK gadskārtējās biedru pilnsapulces ietvaros – varēs piedalīties Latviešu centrā Toronto vai skatīties no mājām. Aicinām arī citos centros kopā skatīties un pārrunāt Andra Gobiņa sniegumu.

Latvijas pievienošanās Eiropas Savienības 2004. gadā bija viens no visnozīmīgākiem pagrieziena punktiem kopš neatkarības atgūšanas 1991. gadā. Tas arī pavēra iespēju Latvijas pilsoņiem piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās un uz Briseli nosūtīt savus deputātus. Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek ik pa pieciem gadiem un tās notiks atkal šogad.

Eiropas Savienība ir viens no lielākiem Latvijas stabilitātes un labklājības garantiem—ir svarīgi, ka Latviju Briselē pārstāv Latvijai lojāli deputāti. Tas īpaši būtiski šogad, ņemot vērā Krievijas izraisīto karu Ukraiņā. Visi Latvijas pilsoņi, kas sasnieguši 18 gadu vecumu ir tiesīgi piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās neatkārīgi no dzīves vietas. Balsot varēs pa pastu vai klātienē 8. jūnijā iecirkņos Otavā un Toronto. Visi sirsnīgi gaidīti šajos bezmaksas semināros!

Zoom saite