3×3 nometne šovasar atgriežas Kanādas Tērvetē

3×3 kustība, kas savas gaitas uzsāka 1981. gadā trimdas apstākļos Garezerā, ASV, ir izaugusi par pasaules latviešu kustību ar vairāk kā 42,000 dalībniekiem. Kopš dibināšanas tā notikusi 284 reizes. Šogad nometnes notiek ASV (Garezerā), Austrālijā, Īrijā, Kanādā, Latvijā un Vācijā. Latvijā ik vasaru kopš 1990. gada notiek divas nometnes, pulcinot vairāk kā 300 dalībnieku katrā.

3×3 nometnes ir veltītas latvisko zināšanu paplašināšanai, latviskās kopības veicināšanai, latvisko ģimeņu stiprināšanai un latvisko draudzību sekmēšanai.

Kanādā līdz šim klātienē notikušas trīs nometnes—2002. un 2003. gadā Sidrabenē un ar lielu laika sprīdi atkal 2019. gadā. 2021. gada rudenī kovida ietekmē notika plaša virtuāla nometne. Šogad 3×3 nometne atgriežas Kanādā no 20. augusta vakara līdz 25. augusta rītam. Paredzētas četras programmas dienas ar saistošu ieviržu un koplekciju saturu. 2019. gadā lielu dalībnieku interesi piesaistīja Zanes Šmites vadītās apmācības tradicionālās latviešu dziedāšanas stilos. Šoreiz tradicionālo dziedāšanu apmācīs Dārta Drava, kas pie Zanes studējusi Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā. Dārta ir etnomūziķe, dziedātāja un vijolniece, kas darbojas grupās Jōra, Laimas muzykantos un citās vienībās. Šajā ievirzē centīsimies saprast ar ko atšķiras kordziedāšana no tradicionālās skaņveides un kā ieskandināt balsi, lai tā ietu pār deviņiem novadiem.

Politikas ievirzi vadīs Elīna Pinto, partijas “Progresīvie” vadošā kandidāte Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas notiks 8. jūnijā. Elīna ir Luksemburgā dzīvojoša juriste, kura pirms gada kandidēja uz Latvijas prezidenta amatu. Viņa strādājusi savā laukā Eiropas Savienības struktūras un vadījusi Eiropas latviešu apvienību. Viņas rūpju lokā četras tēmas: ģeopolitiskie apstākļi un draudi, valsts ilgtspēja un sabiedrības labsajūta, pilsoniskā sabiedrība un diasporas politika. Uz sarunām par ģeopolitiskiem izaicinājumiem gaidām arī Latvijas vēstnieku Kasparu Ozolinu.

Ievirzi par tēmu “Dzimtas emocionālais mantojums: nasta un dāvanas” sniegs psihoterapeite un mediatore Lelde Kāpiņa no Latvijas, kura piedāvās iespēju radoši paraudzīties uz sevi un izcelsmes ģimeni. Mēģināsim pētīt kā iepriekšējās paaudzēs piedzīvotais ir ietekmējis to kā jūtamies un uzvedamies šodien. Vērtēsim ko no dzimtas emocionālā mantojuma ar cieņu atstāt pagātnē un ko ņemt līdzi un nodot nākamajām paaudzēm.

Nometnē vēl būs bagātīgs ieviržu klāsts, kuru sniegs mūsu vietējie talanti. Rotkalšanā varēs apgūt pamatiemaņas un iepazīties ar latvisko stilu un gaumi gatavojot gredzenus. Ievirzi vadīs Andris Rūtiņs no Vašingtonas kopā ar Māru un Normundu Gobām. Prievīšu aušanu divās pakāpēs piedāvās Mirdza Avens, bet seno un mūsu kultūrā noturīgo celu aušanas tehniku varēs mācīties no Zintas Enzeliņas, filcēšanu pie Ingas Zariņas un ādas darbus pie Mārtiņa Kuplēna-Ewart. Vēl būs “lina lupatu” ievirze Mirdzas Avens un Kristalas Rasas vadībā, kurā apskatīsim ko var izdarīt ar latviskiem audumiem, kas daudziem stāv mājās. Pastāv iespēja, ka programmu vēl varēs papildināt.

Baibas Bumbieres vadībā notiks starpievirze “Māksla visiem” katru dienu pēc pusdienām, kurā dalībnieki varēs izmēģināt roku kādā īsā, ašā makslas projektā pēc izvēles.

Bērnu nodarbības vadīs Diāna un Kārlis Brieži ar palīgiem. Mazlācīšu ievirzē gaidām bērnus līdz piecu gadu vecuma un Pusreizpus ievirzē līdz 12 gadu vecuma, kuri saprot latviešu valodu.

Pievakares ievirzē pirms vakariņām varēs katru dienu izvēlēties citu nodarbību. Varēs doties pastaigās, kāpt kalnā, pasēdēt pie ūdenskrituma, papeldēties upē, iemācīties zolīti spēlēt, paspēlēt voleju, izmēģināt smieklu jogu, izmantot laiku pārrunām, rokdarbiem vai vēl ko citu.

Kā vienmēr 3×3 nometnē, būs arī padomāts par vakara programmām, ieskaitot rotaļas un dejas, koplekcijas, alus garšošana ar Viesturu Zariņu un citi pārsteigumi. Dienas beigās varam sagaidīt 3×3 nometnēs neatņemamo un iemīļoto nīkšanu. Par gardām maltītēm gādās iemīlotais šefpavārs Joe Ward ar palīgiem.

3×3 nometnes Tērvetē vadības lokā darbojas Mirdza Avens, Diāna Briede, Kārlis Briedis, Baiba Bumbiere, Mārtiņš Kuplēns-Ewart, Aija Mazsīlis, Ināra Paliepa, Matīss Siliņš, Dace Veinberga, Inga Zariņa un Viesturs Zariņš. 3×3 kustības globālā koordinatore ir Līga Ruperte.

Nometne top sadarbībā ar Tērvetes vadības komiteju. Tai pienākas liels paldies par pretimnākšanu, piedāvājot naktsmājas nometnes laikā par puscenu. Tērvete atrodas Kvebekas provincē Labrenča (Laurentian) kalnos Sarkanās (Rouge) upes apmēram pusceļā starp Montreālu un Otavu. Kas vēl nav bijis Tērvetē—šī ir lieliska iespēja iepazīties ar īpašo burvību, kas piemīt šim skaistam latviešu novadam!

3×3 nometnē aicināti visi! Lūdzu sekojiet mūsu Facebook (3×3 nometne Tērvetē) un Instagrama (3x3tervete) lapām—tur būs atrodamas visjaunākās ziņas. Sīkāka informācija atrodama mūsu mājas lapā 3x3tervete.ca. Tur plašāks programmas apraksts kā arī pieteikšanās un maksājuma anketa. Ar jautājumiem, ieteikumiem vai vēlējumiem, lūdzu atsūtiet mums epastu uz info@3x3tervete.ca.

  • 3×3 nometnes Tērvetē vadības loks