Cieša sadraudzība dejā un dziesmā

Otava, Ukraina
Cieša sadraudzība dejā un dziesmā

Lieliski izdevies Otavas latviešu un ukraiņu kopīgais līdzekļu vākšanas sarīkojums

2. martā Otavas latvieši sadarbībā ar Otavas ukraiņiem rīkoja līdzekļu vākšanas pasākumu ar nosaukumu “Solidarity Through Song and Dance”. Tas notika ukraiņu baznīcā sadarbībā ar baznīcas ukraiņu dāmu komiteju.

Mērķis bija savākt pēc iespējas vairāk līdzekļu trīs izvēlētām labdarības organizācijām: “Save Ukraine”, “BCU Foundation”, tiešie ziedojumi un ieņēmumi no pasākuma peļņas tika novirzīti uz “CanadaUkraine Foundation”.

No latviešu puses Aija Auziņa un Sarma Merdian (LNAK pārstāves Otavā) bija uzņēmušās organizēt un izkārtot. Aija Auziņa lika lietā savas publiskās uzstāšanās dotības un jau izveidotās attiecības ukraiņu kopienā, Sarma  spēju koordinēt visu kopā un līdz sīkumam paredzēt visas vajadzības, ieskaitot brīvprātīgo darbu koordinēšanu, un ne tikai. Darītāju bija daudz, katrs kaut ko uzņēmās padarīt. Rezultāts  lielisks pasākums, daudz jaunu draudzību un savāktie naudas līdzekļi Ukrainai.

Milzīgs atbalsts no latviešu kopienas un citiem uzrunātiem Otavas un Toronto biznesa pārstāvjiem, kas ziedoja līdzekļus organizēšanai un arī atbalstīja izvēlētās labdarības organizācijas, kopā 26 sponsori. Piemēram, sarīkojumam tika gatavots ēdiens, gardas zupas un uzkodas, un, lai mazinātu ēdiena izdevumu ietekmi uz savāktajiem līdzekļiem, uzrunātie pārtikas veikali kā sponsori nodeva pārtiku gatavošanai, kas attiecīgi nebija jāpērk. Citi atbalstītāji ziedoja mantas loterijas galdam, un vairākkārt dzirdējām atzinību, ka tas ir labākais loterijas galds, kāds sen nav redzēts. Visi ieņēmumi no loterijas galda tika ziedoti “BCU Foundation”, kopā 2,200 dolari.

Sarīkojumu vadīja lieliski saskanīgais duets ukrainis Mykhajlo Ryndzak un latviete Aija Auziņa, kas nesa publikai prieku un humoru, kad tas bija vajadzīgs. Koša uzstāšanās dejās un dziesmās no latviešu un ukraiņu puses deva labu noskaņu visam vakaram, ukraiņi izjuta tik vajadzīgo atbalsta plecu, un latvieši to dāsni piedāvāja. Vakara otrā daļā organizātori bija sarunājuši DJ Moose no Montreālas, kas bija sagatavojis ļoti labu repertuāru ar mūziku no Latvijas, Ukrainas un citām valstīm, kas atbalsta Ukrainu. Klātesošie piedalījās dejās līdz pat pusnaktij, ar latviešu un ukraiņu dančiem. Daudzi šobrīd šo pasākumu sauc par leģendāru.

Vakara gaitā tik daudz dzirdējām no ukraiņiem pateicības, ne tikai par visu sarīkojumu, bet arī par jauno enerģiju, ko pienesām. Divu gadu ilgais kaŗš tik ļoti iztukšojis katru, un sevišķi pašus ukraiņus. Tāpēc īpaši liels paldies katram, kas palīdzēja. Sponsori veido gaŗu sarakstu (ļoti priecājamies), pieminēšu Daugavas Vanagus Kanadā, kas ne tikai ziedoja pasākuma veidošanai, bet arī ziedoja ievērojamu summu “CanadaUkraine Foundation”, paldies!

Arīdzan Korp! Spīdolas ziedojums pa tiešo “CanadaUkraine Foundation”. No Toronto palīdzīga roka tika sniegta no “Northern Birch Credit Union”, Toronto Dievtuŗiem un Latviešu centra veikala Letts Shop. Liels paldies otaviešiem un montreāliešiem: Daugavas Vanagiem Otavā, Krišam Braunam no MKT Financial Services Ltd., Tērvetei un Montreālas latviešu Trīsvienības draudzei.

Paldies arī Latvijas vēstniecībai Kanadā par atbalstu, un pateicamies par sadarbību.

Vestibilā uzstādījām arī LNAK galdiņu, kur pasākuma dalībniekus aicinājām parakstīt LNAK veidotās kartītes, ko sūtīt uz Kanadas parlamentu Ukrainas atbalstam. Arī šī mūsu iniciātīva izpelnījās ukraiņu un mūsu pašu tautiešu atzinību. Turpināsim tās parakstīt un sūtīt uz parlamentu. Atgādināsim mūsu parlamentāriešiem, ka Ukrainas kaŗam būs vajadzīga nedalīta uzmanība un atbalsts līdz pilnīgai Ukrainas uzvarai.

Pasākumam tika pārdotas 340 biļetes. Piedalījās apmēram 70  dziedātāji un dejotāji. Daudzi no dalībniekiem palīdzēja tur, kur vien bija vajadzība, kopā pasākumā strādāja 63 brīvprātīgie.

“Save Ukraine” saņēma visu peļņu no saldumu galda, bāra peļņas un ziedojumu kastītēm, kopā 4,500 dolarus, ieskaitot dāsnu ziedojumu no Otavas Miera draudzes, kur līdzekļi Ukrainai tika vākti vienā no nogalēm pirms “Solidarity Through Song and Dance”, rīkojot tradicionālās pankūku brokastis.

“CanadaUkraine Foundation” saņēma ziedojumus tieši no ziedotājiem un no kopējās pasākuma peļņas. Bez jau minētām pozicijām: kopā 15,750 dolarus.

Visu saskaitot kopā, pasākums savāca ukraiņu labdarības fondiem 22,450 dolarus (summa mainās, jo mums joprojām ienāk ziedojumi).

Mēs, domu biedru kopa Otavā, domājam, ka turpināsim rīkot dažādus līdzekļu vākšanas pasākumus Otavā un noteikti turpināsim mūsu sadarbību ar ukraiņiem. Ļoti ceram, ka šis sarīkojuma kalpos par iedvesmu arī citiem Kanadā, un katrs no jums vienmēr esat gaidīts Otavā uz mūsu rīkotājiem pasākumiem.●

Jānis Lielāmers