LNAK valdes priekšsēdis Krievijas “melnajā sarakstā”

22. septembrī Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka ir pievienojusi 87 Kanadas pilsoņus tā dēvētajam “melnajam sarakstam”, kas aizliedz ieceļošanu Krievijā.

Jauni pievienotie vārdi ir militārās amatpersonas, gubernātorleitnanti, premjēri, piemēram, Kvebekas François Legault, un bezpartejiskā parlamentārā centra locekļi, kas iestājas par demokratiju ārvalstīs.

Sankcijas piemērotas arī Bombardier izpilddirektoram Éric Martel un dažādu technoloģiju uzņēmumu vadītājiem, kuŗi ir ziedojuši Ukrainai vai apsprieduši aprīkojuma nodrošināšanu tās armijai.

Acīmredzot, Krievijas valstsvīri ir ievērojuši arī baltiešu kopienas Kanadā aktīvo darbību Ukrainas atbalstam un melnajā sarakstā iekļāvuši latviešu, lietuviešu un igauņu kopienu vadītājus – Latviešu Nacionālās Apvienības Kanadā valdes priekšsēdi Fritz Kristbergu, Igauņu centrālās padomes Kanadā priekšsēdi Kairi Hemingway un Kanadas Lietuviešu kopienas prezidentu Kazimieras Deksnys.

Reaģējot uz šo paziņojumu, LNAK valdes priekšsēdis Fritz Kristbergs atzīst: “Esmu pagodināts būt cēlā sabiedrībā ar tiem, kuŗiem rūp taisnība un tautas tiesības. Tas tikai pierāda, ka darām pareizo!”

Krievijas vēstniecības Otavā polītiskais padomnieks Artem Kalabukhov sacīja, ka tā ir tieša atbilde uz Kanadas esošajām sankcijām, kuŗas Kanadas ārlietu ministre Melanie Joly solīja drīzumā pastiprināt. “Krievija strādā pret nedraudzīgām valstīm, un šī polītika turpinās,” piedraudēja Kalabukhov.

Pašlaik Krievijas melnajā sarakstā atrodas 905 Kanadas pilsoņi.