Juris Ķeniņš ziņo par 2023. g. dziesmu svētkiem Latvijā

Dziesmu svētkiem 150 gadi kopš pirmajiem Rīgā 1873.g.

(Un no Kanādas pirmajiem svētkiem 1953.g. – 70 gadi!)

Juris Ķeniņš, Latviešu Dziesmu Svētku biedrības Kanādā valdes priekšsēdis, ziņo par nākamā gada dziesmu svētkiem Rīgā:

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notiks no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā. To galvenais akcents būs dziesmus vētku tradīcijas 150 gade. Latvijā svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Var sekot līdz svētku organizēšanai FB lapā https://www.facebook.com/Dziesmusvetki.

Meginajums Tervete

Nav par vēlu dejotājiem un dziedātājiem kuri vēlas pieteikties, bet tikai kā dalībnieki kādā ansamblī – atsevišķi dejotāji un dziedātāji nav paredzēti.

Par deju kopām un koriem, aicinu paskatīties Latviešu Dziesmu Svētku Biedrības sagatavotās “Yellow Pages”, kur atrodas aktīvi ansambļi Kanādā, ar kontaktiem un mēģinājumu laikiem: Kanādas kori un deju ansambļi

2023.g. būs kora lielkoncerts “Tīrums”, bet koristi ir sagaidīti arī noslēguma koncertā “Kopā augšup”. Tajā arī būs deja un pūtēju ansambļi, bet dejotājiem pašiem ir savs lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs”.

Svētku gājiens būs 2. jūlijā (svētdienā), bet īpaša diena diasporai 3. jūlijā Ķīpsalā no pulksten 18:00 līdz 2:00 – “Pasaules latviešu saiets”.

LNKC ziņo, ka “svētkos piedalīsies līdz 40 000 dalībnieku, to apmeklētāju skaits pārsniegs pusmiljonu. Svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti”.

Protams, nav par agri sākt domāt par XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkiem Kanādā, 2024.g. no 4. līdz 7. jūlijam.

Juris Ķeniņš
Latviešu Dziesmu Svētku Biedrība Kanādā
Valdes priekšsēdis