Vēstnieka Kaspara Ozoliņa sveiciens

Kaspars Ozolins

Vispirms atļaujiet jūs sveikt valsts proklamēšanas svētkos, kurus kopā klātienē un dažādos pasākumos svinēsim jau pēc dažām dienām Otavā, Toronto, pie Niagāras ūdenskrituma vai Hamiltonā. Būs atkal jauki ar visiem satikties un apmainīties ar labas enerģijas un pozitīvisma lādiņiem,- tikai šoreiz īpašā un pacilātā noskaņā, kāda tā pieklājas valsts svētkiem. Katrā no šādām svētku reizēm mēs atskatāmies uz aizvadītā gada notikumiem. Tie veido gan svinību fonu, gan vienlaikus kalpo par atskaites punktu nākamā gada iecerēm un darbiem.

Šis gads ir bijis salīdzinoši smags dēļ patvaļīgās Krievijas agresijas pret Ukrainu. Tā skar visus – arī Latviju. Jo pierādījās ļaunākais, proti – ka mūsu revanšistiski noskaņotā kaimiņvalsts ar meliem, vardarbību un barbarismu var apšaubīt kādas citas savas kaimiņvalsts valstiskumu. Tāpēc mēs nevaram pieļaut brutāla spēka uzvaru. Mums kopā, ar visiem spēkiem ir jābūt agresijas upura pusē, arī šeit Kanādā. Tā mēs vienlaicīgi stiprinām arī savu valstiskumu!

Pozitīvi, ka, neskatoties uz globālām krīzēm, Latvijas iekšpolitikā ir valdījusi stabilitāte. Tikko darbu ir beigusi pilnu Saeimas pilnvaru laiku nostrādājusī valdība, un premjera pārstāvētā partija vēlēšanu rezultātā ir ieguvusi iespēju veidot nākamo valdību. Arī šīs vēlēšanas pierādīja to, ka katrai vēlētāja balsij ir nozīme. Tikai saujiņa balsu varēja mainīt Saeimā iekļuvušo partiju skaitu un katrai partijai iegūto deputātu skaitu. Pozitīvi, ka tika apturēta  iepriekšējās vēlēšanās vērotā vēlētāju aktivitātes lejupslīde. Šajā ziņā mums šeit Kanādā būs kopā jāpastrādā arī pirms nākamās Saeimas vēlēšanām. Vēlētāju resurss ir pat neskatoties uz latviešu skaita pakāpenisko samazināšanos.

Manas kadences Kanādā sākumā visas mūsu līdzšinējās tikšanās un pārrunas – gan kopīgās, gan individuālās ir bijušas izzinošas un vērtīgas. Ļoti ceru arī uz turpmāko viedokļu, ideju apmaiņu un ciešu sadarbību. Vēlu veiksmi un radošumu arī jaunajai LNAK padomei un valdei iesāktajā darbā! Priecīgus valsts svētkus!