Otrdien, 7. maijā 9:30 EDT -Eiropas Latviešu apvienība rīko tiešsaistes diskusiju par balsošanu Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Eiropas Latviešu apvienība aicina uz tiešsaistes diskusiju par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.
Pasākuma mērķis ir informēt diasporas organizācijas un ikvienu interesentu par Eiropas Parlamentu un tā vēlēšanu kārtību, vēlētāju reģistru, iespējām balsot par pastu, piedalītes vēlēšanu novērošanā un citiem organizatoriskiem jautājumiem.
Tiešsaistes diskusijā piedalīsies ELA, EJ, Eiropas Parlamenta Latvijā, Centrālās vēlēšanu komisijas, “European Throughout The World” pārstāvji.
Jānis Krastiņš no EP biroja Latvijā īsi pastāstīs par EP lomu, funkcijām un ES ietekmi uz ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem.
Centrālās Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Saulīte pastāstīs par Eiropas Parlamenta vēlēšanu kārtību, pasta balsošanas iespējām un citiem ar balsošanu saistītiem jautājumiem.
ELA sadarbības partneri no “Europeans Throughout The World” pastāstīs par savu Open2Vote Eiropas mobilo pilsoņu aptauju.
Tiešsaistes diskusija tiek rīkota projektā “Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024: diasporas pilsoniskās un politiskās līdzdalības veicināšana”. Projektu ievieš Eiropas Latviešu apvienība (ELA) kopā ar “Eiropas Latviešu Jauniešu Biedrību EJ” (EJ) un portālu “Latviesi.com“.
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.