LNAK ielūdz uz vēstnieka Kevin Rex godināšanu Latviešu Centrā Toronto 31. martā – RSVP lnak@lnak.org

Izcils Latvijas un Baltijas valstu draugs

 

Kevin Rex from Twitter

Latviešu Nacionālā Apvienība Kanādā aicina tautiešus uz īpašu sarīkojumu piektdien, 31. martā plkst. 7:00 vakarā Kanādas Latviešu Centrā Toronto Rīgas zālē, lai godinātu bijušo Kanādas vēstnieku Baltijas valstīs Kevin Rex. RSVP lnak@lnak.org līdz 24. martam.

Ja Jums nav iespējams piedalīties personīgi, būs iespēja pieslēgties caur Zoom:
https://us06web.zoom.us/j/86833931805?pwd=NUpTWnR6cDRDUlE0Qks2V1JXWFRjUT09

Kevinam Reksam pasniegs īpašu LNAK goda ordeni pateicībā par viņa ieguldījumu baltiešu interešu aizstāvībā savā diplomātiskajā dienesta laikā Rīgā no 2018. līdz 2022. gadam. Vakars iesāksies kokteiļa stundas ietvaros. Pēc svinīgās ceremonijas Reksa kungs pastāstīs par četriem pavadītajiem gadiem Rīgā un sniegs pārskatu aizsardzības, ekonomikas un citās jomās.

Kevin Rex ir izcils diplomāts ar ilggadēju pieredzi Kanādas diplomātiskā korpusā. Viņš ir bijis Kanādas premjērministra biroja ārlietu padomnieks un Apvienotām nācijām (ANO), kā arī CIDA direktors Afganistānā. Kevin Rex ir vadījis Kanādas palīdzības darbus Haitī un Nepālā pēc katastrofālām zemestrīcēm. Viņš arī bijis Kanādas Chargé d’Affaires Serbijā. Par šiem darbiem viņš ir bijis atkārtoti apbalvots.

Vēstnieks Rex ir bijis Kanādas Ārlietu ministrijas Austrumeiropas un Eirāzijas nodaļas direktors, atbildīgs par politiskām un ekonomiskām attiecībām šī rajona 19 valstīm.

2018. gadā Kevin Rex tika iecelts par Kanādas vēstnieku Baltijas valstīs, un darbība tika vadīta galvenokārt no Rīgas. Vēstnieks izrādīja dziļas un sirsnīgas rūpes par latviešiem gan Latvijā, gan Kanādā. Viņa kalpošanas laikā Kanādas sadarbība ar Baltijas valstīm Eiropas Savienībā un NATO stingri pieauga. Vēstnieks Rex enerģētiski veicināja Kanādas/Latvijas vienotību, uzsverot mūsu kopējās demokrātiskās un brīvības vērtības. Viņa darbs bija sevišķi ietekmīgs Kanādas militāram devumam un sekmēja palielināt Kanādas karaspēku kā daļu no NATO paplašinātās kauju grupas (Enhanced Forward Presence Battlegroup) Latvijā. Vēstnieka Rex laikā Kanādas kaŗaspēka grupa Latvijā pieauga un ir tagad lielākā Kanādas militārā klātbūtne ārpus Kanādas.

2022. gadā Kevin Rex izbeidza dienesta laiku Baltijas valstīs un iesāka jaunu amatu kā ģenerāldirektors (Director General) pie Global Affairs Canada. Global Affairs Canada kārto diplomātiskās attiecības, veicina starptautisko tirdzniecību un sniedz konsulārus pakalpojumus.

Pagājušā gada novembrī LNAK valde nolēma piešķirt vēstniekam Kevin Rex LNAK goda ordeni, un šo atzinību izteiksim šim izcilam Latvijas un Baltijas valstu draugam 31. martā.

LNAK valde aicina visus tautiešus piedalīties, un lūdz pieteikties LNAK birojā (lnak@lnak.org ; tālr. 416-755-2353) līdz 24. martam. Piedalīsimies kuplā skaitā, lai Kanādas valdība redz, ka novērtējam Kanādas valdības devumu Latvijai. Šis arī ir unikāls sarīkojums nevien tāpēc, ka īpaši godinām bijušo vēstnieku, bet arī tāpēc, ka sarīkojums notiks angļu valodā un ir ideāla izdevība piedalīties visiem mūsu sabiedrībā, ieskaitot nelatviešu partneŗus. LNAK aicina tautiešus mudināt arī savus draugus, paziņas, un visus, kuriem varētu interesēt profesionāli sakari ar Latviju!

Esam arī aicinājuši mūsu igauņu un lietuviešu draugus, vietējos parlamentāriešus, kā arī ukraiņu un Austrumeiropas kaimiņu valstu pārstāvjus.

LNAK valde sirsnīgi pateicas LIAA (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai) un LIAA pārstāvei Kanādā Ilzei Lācgalvei par devīgu atbalstu vēstnieka Rex godināšanai. LNAK valde priecājas, ka ar LIAA atbalstu un līdzdalību, mēs rādam Kevin Rex, ka viņa lielais devums Latvijas drošībai ir atzīts Latvijā un plašā latviešu diasporā.LIAA logo

 

Fritz Traugott Kristbergs
LNAK Valdes priekšsēdis