Tautu meitas uzstājās Korejā

Culture, Tautu meitas
Tautu meitas uzstājās Korejā

Trešdien, 25. oktobrī, ar svinīgu pasākumu Seulas centrā, tika atklātas Latvijas dienas Korejā, kuras ar plašu kultūras un biznesa programmu tiks aizvadītas no 25. līdz 29. oktobrim. Latvijas dienu laikā korejieši varēs iepazīt Latvijā ražotos produktus, baudīt mūsu mākslinieku priekšnesumus un pavāru meistarklases.

Atklājot Latvijas dienu pasākumus Dienvidkorejā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora vietniece investīciju un enerģētikas jautājumos Laura Štrovalde akcentēja, ka Koreja šobrīd pētniecībā un attīstībā iegulda 4,8% no iekšzemes kopprodukta, demonstrējot lieliskus sasniegumus inovāciju jomā. Tā ir pieredze, kuru varam izmantot arī Latvijā, piesaistot lielākos Korejas uzņēmumus biomedicīnas vai enerģētiks nozaru projektiem, kur mums ir vislielākais sadarbības potenciāls. “Šodien uz Latvijas dienu atklāšanu bija pulcējušies daudz nozīmīgu uzņēmumu pārstāvji ar kuriem Latvija jau sadarbojas vai potenciāli sadarbosies nākotnē,” tā L.Štrovalde.

Latvijas dienu atklāšanas pasākumā Latvijas vēstnieks Korejā Āris Vīgants uzsvēra, ka starp abām valstīm izveidojusies cieša diplomātiskā sadarbība, kuru stiprina korejiešu mīlestība pret Latvijas kultūru un dabu. “Tās ir pirmās Latvijas dienas Korejā, tādēļ šis pasākums ir ļoti īpašs. Mūzika latviešiem nav tikai notis, tā ir daļa no mūsu identitātes, tādēļ esmu gandarīts, ka paralēli biznesa programmai mums ir iespēja iepazīstināt arī ar Latvijas kultūras piedāvājumu – folkgrupu “Tautumeitas” un grāmatu ilustratores Anetas Meleces veikumu, kurai Dienvidkorejā izdotas jau septiņas grāmatas”.

Latvijas dienas Dienvidkorejā tika atklātas 25. oktobrī ar biznesa veicināšanas pasākumiem, tiekoties ar kompānijas “Samsung C&T” pārstāvjiem un citiem Korejas vadošajiem uzņēmumiem. Latvijas dienu laikā Korejā plānots parakstīt arī saprašanās memorandu starp LIAA un Mapo rajona pārvaldi Seulā. “Dienvidkoreja ir valsts kura šobrīd aktīvi meklē sadarbības iespējas Eiropā, jo līdz šim savus projektus pārsvarā realizējuši Tuvajos Austrumos, Austrālijā un ASV. Kompānija “Samsung C&T” atvērusi savu pārstāvniecību Varšavā un raugās uz Baltijas reģionu kā vienotu veselumu, kur attīstīt nozīmīgus projektus. Apspriedām turpmāko sadarbību enerģētikas jomā, kur Latvijai, ņemot vērā pieejamo ostu infrastruktūru, ir labs piedāvājums zaļā ūdeņraža projektu attīstībai,” uzsver L.Štrovalde.

Dažādos pasākumos, kuri Seulā norisināsies līdz 29. oktobrim, uzstāsies grupa “Tautumeitas” un Dienvidkorejas mākslinieki spēlēs Latvijas komponistu skaņdarbus, bet savas jaunākās grāmatas korejiešu valodā, tiekoties ar lasītājiem no Korejas, prezentēs animācijas filmu autore un grāmatu ilustratore Anete Melece. Saskaņā ar Korejas izdevniecības “Mirae Media and Books” datiem šī grāmata Korejā pārdota jau vairāk nekā 10 tūkstošos eksemplāru. Latvijas dienu Korejā programmu papildinās arī Latvijas pavāru meistarklases un produktu degustācijas, kā arī visiem interesentiem būs iespēja izbaudīt lidojumu “Aerodium” vertikālajā vēja tunelī.

No 27. līdz 29. oktobrim savu produkciju īpašā paviljonā Seulā prezentēs arī tādi Latvijas uzņēmumi kā “Kale Latvia organic”, “Karavela”, “KarLiz”, “Cannelle Bakery”, “Maiznīca Flora”, “LiL House”, “Plūkt”, “Tālava”, “Radošā darbnīca LM”, “Rāmkalni Nordeco”, “RO STUDIO”, “Pērnes L”. Uzņēmumi piedāvās gan pārtikas, gan cita veida Latvijā radītus produktus un oriģināla dizaina mēbeles. Latvijas paviljons ir atvests no Japānas, kur tas tapa īpaši Latvijas dienām Japānā.  Šī paviljona arhitekti ir Ilze Paklone un Rafaels Balboa, kuri pārstāv “STUDIO WASABI” Japānā. Paviljona tapšanu ar materiāliem atbalstīja arī Latvijas Finieris.

Latvijas dienas Korejā ir daļa no valsts ārējā mārketinga un šīs aktivitātes tiek īstenotas valsts tēla stratēģijas “missionLatvia” ietvaros. Latvijas starptautiskais pozicionējums “missionLatvia” ir balstīts misiju pieejā, kas ES mērogā atzīts par visveiksmīgāko veidu kā kompleksi risināt lielākos šī brīža aktuālos izaicinājumus, fokusējoties uz nozarēm, kuras ekonomikai spēj nest lielāko pievienoto vērtību.

Latvija un Dienvidkoreja brīvās tirdzniecības līgumu noslēdza pirms 10 gadiem. Kopš tā laika tirdzniecības apjomi ir pieckāršojusies.

2022. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Dienvidkoreju bija 128,3 miljoni eiro. 2022. gadā Dienvidkoreja bija Latvijas 40. nozīmīgākais eksporta un 42. nozīmīgākais importa partneris. Tirdzniecības bilance bija pozitīva (17,2 miljoni eiro).

Latvijas dienas Dinvidkorejā 2023