PBLA rīkos konferenci Rīgā “Diasporas diplomātija: Latvijas ceļš uz NATO”

NATO, PBLA, Rīga
PBLA rīkos konferenci Rīgā “Diasporas diplomātija: Latvijas ceļš uz NATO”

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) gadskārtējās valdes sēdes ietvaros Rīgā, kā vienu no tās centrālajiem notikumiem plāno konferenci, kas būs veltīta Latvijas uzņemšanas NATO 20. gadadienai.  PBLA rīkotās konferences nosaukums “Diaspora Diplomacy: Latvia’s Road to NATO” jeb “Diasporas diplomātija: Latvijas ceļš uz NATO un trimdas organizāciju loma”.

PBLA mērķis ir ar šo konferenci atgādināt Latvijas sabiedrībai, ka aiz Latvijas uzņemšanas NATO procesa slēpās arī milzīgs trimdas organizāciju un indivīdu lobija darbs, kas notika sadarbībā ar Latvijas diplomātisko dienestu, Ārlietu un Aizsardzības ministrijām.

“Daudzi tā sauktie “vecie trimdas cīnītāji”, kā Jānis Kukainis, Uldis Grava, Jānis Eichmanis jau devušies aizsaulē, bet mēs plānojam savest kopā Rīgā augsta līmeņa bijušos ASV un Latvijas diplomātus, kā arī trimdas organizāciju darbiniekus no ASV, Kanādas un Eiropas valstīm, kas bija aktīvi iesaistīti NATO paplašināšanās procesos, un vēl var pastāstīt Latvijas sabiedrībai par savu politisko darbu šī gadsimta sākumā,” uzsver PBLA priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

Konferences atklāšanas uzrunu teiks Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Prezidente Vaira Vīķe – Freiberga piekritusi uzrunai attālināti.  Konferencē piedalīsies bijušie ASV diplomāti, un Amerikas latviešu apvienības pārstāvji, kā arī Latvijas diplomāti un politiķi, kas bijuši iesaistīti tā laika politiskajos procesos.

Konference notiks 13. jūnijā no pulksten 13.00 līdz 18.00 Latvijas Universitātes bibliotēkas telpās Kalpaka bulvārī 4, un tiks pārraidīta arī tiešsaistē PBLA Facebook lapā un PBLA mājaslapā. Lai saņemtu atgādinājumu par reģistrāciju konferencē, lūgums reģistrēties šeit.

 PBLA valdes sēde notiks Rīgā no šī gada 10. līdz 14. jūnijam un tajā piedalīsies pārstāvji no visām PBLA dalīborganizācijām – Amerikas latviešu apvienības (ALA), Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē, (LAAJ), Latviešu Nacionālās apvienības Kanadā (LNAK), Eiropas latviešu apvienības (ELA), Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienības (DAKLA) un Krievijas latviešu kongresa (KLK).