Pasaku pasaule

Kāpēc pasakas?

Pasakas parasti ietver izdomātus notikumus un tēlus, piemēram, dzīvniekus, brīnumainus radījumus, burvjus vai runājošus objektus. Pasakas ir universāls un iedarbīgs veids, kā veicināt bērnu valodas un emocionālo attīstību, vienlaikus saglabājot un nododot kultūras mantojumu. Tās ir labas valodas attīstībai bērniem: – Bagāts vārdu krājums: Pasakas bieži ietver dažādus vārdus, frāzes un izteicienus, kas paplašina bērna …

Kāpēc pasakas? Read More »

Pasaciņas bērniem

YouTube kanāls Pasaciņas bērniem piedāvā pavisam īsas, aptuveni 1 minūti garas, animētas pasaciņas par dzīvniekiem. Šīs dzīvnieku pasakas ir īpaši piemērotas bērniem ar vidēju valodas līmeni, apvienojot aizraujošus stāstus ar vizuāliem tēliem.

Zuze lasa pasaku

Šeit pieejamas  apmēram 30 pasakas, katra aptuveni 10 minūšu garumā. Zuze izteiksmīgi lasa pasakas, kas piemērotas augstākam valodas līmenim, un papildina tās ar kustībām, radot patiesi aizraujošu pieredzi – ne tikai klausīties, bet arī skatīties ir īsts piedzīvojums.

Bērnistabas pasaku krātuve

Vietnē Bērnistaba pieejams bagātīgs pasaku krājums. Šeit atrodamie stāsti īpaši patiks tiem, kas jau sasnieguši augstāku valodas prasmes līmeni, jo lielākā daļa pasaku ir garākas un valodā niansētākas. Starp populārākajām pasakām ir: Vinnijs Pūks un viņa draugi Sniegbaltītes skola: Sarkangalvīte Sniegbaltīte un septiņi rūķīši Pelesdēls Gudrinieks

Mammas pasakas

Kanāls “Mammas pasakas” izceļas ar mājīgu un sirsnīgu atmosfēru, kur tiek lasītas latviešu tautas un oriģinālās pasakas, piešķirot tām personisku un autentisku noskaņu. Tas piedāvā saturu, kas veidots ar rūpēm par latviešu valodas un kultūras saglabāšanu, īpaši uzrunājot ģimenes, kurām svarīgi nodot tradīcijas nākamajām paaudzēm.

Iesim uz pasaku

Iesim uz pasaku youtube kanālā atradīsiet īsākas pasakas ar vienkāršāku valodas līmeni. Šeit atradīsiet mazas idejas, kas rosina uz rotaļām un piedzīvojumiem. Pievienojot iztēli, katra rotaļa var kļūt par lielu piedzīvojumu. Ieteicams šīs pasakas skatīties kopā, jo tikai klātienē var sajust, kā balstiņas un intonācijas patiesi iedarbojas uz klausītājiem. Tieši šī tuvība, ko sniedz dzīvā saruna, ir …

Iesim uz pasaku Read More »